Türkiye'nin Lider Helal Kesim Adak Servisi. Detaylı bilgi ve hizmet alımı için hemen arayın 0(538) 234 30 98

Dağlıç Koyun Türü

Dağlıç Koyun Türü

Damızlık koyun, yetiştirmeye karar vermişseniz. Bu kararı aldıktan sonra damızlık koyunculuk yapacağınız yerin, iklim ve coğrafik yerine göre koyun ırkları...

Konya  Meram Adakçı Konya'da İl Sınırları ve Diğer  İllere Profesyonel Şekilde Helal Kesim Adaklık, Koyun, Koç,Toklu, Keçi Temini ve Kesimi Hizmeti vermektedir. Helal kesim adaklık hizmeti için Ulaşabileceğiniz telefon numarası 0(538) 234 30 98
 
Adaklarınız için istediğiniz yere ücretsiz servisimiz vardır. Makbuz karşılığı İstediğiniz Yardım ve Hayır Kuruluşuna Teslimatı Yapılır.

NOT: Özel Günleriniz için teze helal kesim et temini yapılmaktadır.

 

Dağlıç Koyun Irkı, kombine olarak bilinen yani hem et verimi olan hem de süt verimi olan çift yönlü verime sahip bir koyun ırkıdır. Yaşamları coğrafi olarak Adapazarı civarından başlayıp Ege bölgesinin kıyı illerine kadar uzanan bölge civarında yaşamaktadırlar. Türkiye koyun ırkları arasında koyun sayısı olarak ilk üçüncü sırada yer almaktadır. İç güdüsel olarak sürü ile hareket etme yeteneği yüksektir. Gezen göçer koyunculuğa yatkın bir koyun ırkıdır. Kuyruk yapıları yağlıdır. Kuyruk yapıları Akkaraman koyun ırkının kuyruk yapılarından daha küçük ve şekil olarak da daha farklıdır. Dağlıç koyun ırkı, kuyruklarının ucundaki bulunan ince kısım ‘S’ şeklinde değil direkt aşağıya doğru ‘düz’ bir yapıdadır. Kuyrukları kalp görünümlü bir yapıda olmakla beraber orta kısımlarında oluk gibi bir görünüme sahiptirler.
 

Dağlıç Koyun ırkı Fiziksel Özellikleri

Dağlıç koyun ırkı yapı olarak küçüktürler.
Yağlı kuyrukludurlar.
Kuyrukları ince yapıda ve kalp görünümdedir
Gezer göçerliğe uygundur
Sürü hissiyatı yüksektir
Sırtı düz, cidago yüksekliği vücut uzunluğundan daha fazladır
Dar göğüslüdür
Dar sağrı yapısına sahiptir
Renkleri genelde beyaz renk yapısına sahiptir
Renk olarak ağız çevresi, kulaklarında, göz etrafında veya ayaklarında siyah ya da koyu renkler görülebilmektedir. Siyah başlılarda görülmektedir.
Koçların kalın helezoni boynuzlar vardır ve yana doğru uzamış ve siyah pigmentlidir.
Koyunlar yani dişi dağlıçlar boynuzsuzdur.
Yapağı kaba ve karışık bir yapıya sahiptir
Karın ve boyun bölgelerinde yapağı vardır


YOL TARİFİ

WHATSAPP

ARA
Load Time (S) : 0.020875